O nás

Slovo Habesh znamená Etiópia. Etiópsky. Značka Habesh Coffee je slovenská značka etiópskej kávy. Zrodila sa priamo v Etiópii, v hlave Martina, jej zakladateľa, počas návštev tejto čarovnej africkej krajiny. Postupné kroky a vývoj Habesh Coffee nájdete zobrazený nižšie.

O našej káve  

Etiópska káva má svoje špecifiká. Napriek tomu, že všetky kávy Habesh Coffee sú etiópske arabiky, nechutia rovnako. Líšia sa spôsobom, akým boli spracované (mokrým alebo suchým), miestom, kde presne boli vypestované a hlavne spôsobom, akým boli upražené. A vy si vďaka tejto rôznorodosti ľahko nájdete tú svoju obľúbenú.

Surovú kávu nakupujeme, pokiaľ je to možné, čo najviac priamo z Etiópie od našich partnerov. Káva sa potom priebežne praží tak, aby bola vždy čerstvá. Pražia nám ju kamaráti v Liptovskom Mikuláši, v pražiarni Karma Coffee.

Chceme vám ponúknuť viac ako len kvalitnú kávu. Preto starostlivo strážime jej cestu od drobných farmárov, k slovenským pražiarom až po balíček kávy či šálku espressa, ktoré dostanete do rúk. Zakladáme si tiež na hodnotách udržateľnosti a lokálnosti, aby sme vám ponúkli kávový zážitok s príbehom, za ktorým si stojíme. 

Lokálnosť

LOKÁLNOSŤ

Komunita káva spája

KOMUNITA

Sustainability coffee

UDRŽATEĽNOSŤ

Vyberáme si lokálne produkty a partnerov. Sortiment neustále obmieňame a pracujeme na sebe. Aby ste sa nezačali nudiť. A ani my. 

Káva spája a my sa radi spájame s ľuďmi. Prepájame ľudí s kvalitnými produktmi a spolupracujeme s lokálnymi výrobcami. Kávová komunita na Slovensku je pre nás inšpiráciou, nie konkurenciou.

Udržateľnosť a ekológia je samozrejmosťou a snažíme sa šíriť osvetu spoločne so žilinským OZ Kompostujme. Budeme radi, ak aj váš kávový odpad skončí tam, kam patrí – v komposte.
Naše poháriky, do ktorých vám pripravujeme kávové nápoje sú z kompostovateľných pohárikov. Kávu ponúkame aj do vlastných nádob či pohárov.

 


"Káva je neodmysliteľnou súčasťou môjho života, života mnohých iných, súčasťou rituálov, obchodných stretnutí, rodinných posedení, súčasťou kultúr. Som úprimne vďačný, že naša káva je súčasťou vašich dní."
Martin Vavrík, zakladateľ Habesh Coffee


 

 
Naša cesta
 

Cesta Habesh Coffee MM

 

etiópska vysočina

Vedeli ste že...

Etiópia nie je len rodiskom našej značky Habesh Coffee, pochádza odtiaľ aj najznámejší druh kávovníka - Cafea arabika, známy aj ako arabica. Je to tiež domov mnohých kmeňov a náboženstiev či prírodných a historických bohatstiev.